Haşlanmış Patates Kaç Kalori ?

Haşlanmış Patates Kaç Kalori ?

Şeker hastaları için faydalı bir besindir.Susuzluğu gidermeye faydalıdır. Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserine karşı yararlı bir etki sağlar. Karaciğer şişliğininden kurtarır. Bağırsakta oluşan solucanların düşürülmesinde yardımcıdır. Damar şişliğine faydalıdır. Sert bir yabancı cisim yutulduğunda vücuda zarar vermeden çıkarılmasında kolaylık sağlar. Patatesi yiyerek; basur memesi, yanık ve çıbanların ağrılarını azaltabilirsin.

Haşlanmış patatesin 100 gr’ı 100 kalorilik bir enerjiye sahip.

Patates haşlama yapmak da çok basittir.

Öncelikle aynı irilikte patatesler seçilir ve üzerlerindeki çamurlar giderilinceye kadar iyice yıkanır.Ardında üzerini 2 parmak geçecek şekilde soğuk su dolu tencereye alınır.Kaynayana kadar harlı ateşte daha sonra kısık asteşte ve kapağı kapalı bir şekilde pişirilir.Kolay soyulması için üzerine boyuna veya enine çizik atabilirsiniz.

Toplamda 23152, bugün ise 0 kez bakılmıştır.

4 kez yorum yapılmış.Siz Yorumlayın!
  1. arkadaslar ´tuzsuz haslanmis patatates ve sadece su icerek ertesi güne 1 kilo düsüyomussunuz okulda ögrendik biz bunu denemenizi tavsiye ederim 🙂

  2. kilo yaparmı

  3. CEVAP: Herşeyin fazlası mutlaka kilo yapar ama patates karbonhidrat olduğu için yakımı kolay bir besindir. Ama tabi 4-5 tane yememek gerekir.

  4. kızım 24 aylık 12 kilo iştahsız sabahları muz yumurta patates tahin bugday ekmeyi süt hazırlıyorum kilo yaparmı

Yorumla

Lütfen isminizi giriniz

Gerekli

Lütfen doğru bir e-mail adresi giriniz.

Gerekli

Please enter your message

Filizteyze.com -KAÇ KALORİ ? © 2018 . Tüm Hakları Saklıdır. Bu siteye giren herkes Gizlilik Sözleşmesi'nde yer alan maddeleri kabul etmiş sayılır.YASAL UYARI

Dizayn: Busokak.net

Altyapı: WordPress